Окупанти відмовили ОБСЄ в доступі до Старомихайлівки та погрожували збити їх БПЛАБіля Старомихайлівки окупанти відмовили патрулю СММ у доступі до населеного пункту, а згодом погрожували збити БПЛА СММ, якщо його буде запущено.

Об этом сообщает Люди


Про це йдеться в оперативному звіті СММ ОБСЄ № 26/2021, передає Укрінформ.


19 листопада о 09:45 на блокпості в н.п. Старомихайлівка (непідконтрольний уряду, 15 км на захід від Донецька) два вочевидь озброєні члени збройних формувань відмовили патрулю СММ у доступі до населеного пункту, пославшись на необхідність отримання дозволу від їхніх командирів.


"Завданням патруля було уточнити повідомлення про пошкодження цивільних об’єктів у цьому населеному пункті. О 10:25 спостерігачам сказали звернутися до старших членів збройних формувань для сприяння в отриманні доступу до населеного пункту", — йдеться у звіті.


О 10:35, після приблизно 50 хвилин очікування на блокпості, спостерігачі поінформували членів збройних формувань про намір виконати політ безпілотного літального апарата (БПЛА) над населеним пунктом для уточнення повідомлень про пошкодження.


"Після телефонної розмови з командирами члени збройних формувань погрожували збити БПЛА СММ, якщо його буде запущено. Команда Місії не стала запускати літальний апарат і залишила цей район", — йдеться у повідомленні.


Також СММ знову відзначає, що технічні засоби є невід’ємною частиною операційної інфраструктури Місії; тож їх включено до специфікації Рішення Постійної ради ОБСЄ № 1117 про те, що СММ матиме безпечний та надійний доступ по всій Україні, який є критично важливим для забезпечення ефективного моніторингу та звітування про безпекову ситуацію, а також виконання інших передбачених мандатом завдань.


«Аргумент»

Источник: Политика и экономика