Вчені зафіксували в Китаї викиди, що руйнують озоновий шар

09.07.2018


Агентство екологічних розслідувань заявило про те, що в Китаї досі використовують хлорфторвуглеці (ХФВ), які були повністю заборонені у 2010 році, повідомляє ВВС. Наголошується, що про підвищену концентрацію ХФВ дослідниками заявили у травні 2018 року.

Тоді вчені з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США заявили про підвищену концентрації ХФВ-11. Ймовірне джерело, на їхню думку, знаходилося у Східній Азії. Тепер вченим вдалося зв’язатися з керівниками китайських компаній, що займаються виробництвом пінополіуретану для теплоізоляції будинків в 10 різних провінціях. Виявилося, що більшість фірм використовують ХФВ-11 в якості "вспінюючої" добавки, яка набагато дешевша за свої альтернативи. Однак фахівці поки не знають, чи дійсно використання хлорфторвуглеців в житловому будівництві може повністю пояснити спостережуване підвищення концентрації ХФВ.

Якщо виявиться, що ХФВ застосовуються в Китаї повсюдно для виробництва пінополіуретану, то це призведе до виснаження озонового шару на десятиліття. У свою чергу, це посилить потік ультрафіолетової сонячної радіації, яка призведе до збільшення смертності людей і тварин, у тому числі через злоякісні новоутворення шкіри.

Раніше українські вчені заявили про те, що антарктична озонова діра збільшує стіну, яка захищає Антарктику від повітря з теплих широт. Її зникнення може призвести до того, що потепління в Антарктиді буде йти ще більш швидкими темпами.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/vcheni-viyavili-v-kitayi-vikidi-scho-ruynuyut-ozonoviy-shar-282622_.html”