Голова парламенту Молдови повідомив про переміщення зброї і техніки у Придністров’ї

05.07.2018


На території окупованого Росією Придністров’я десятки вантажівок без номерних знаків перевозять зброю та боєприпаси, повідомив голова парламенту Молдови Андріан Канду. За його словами, офіцери Збройних сил Молдови не змогли дізнатись, що саме відбувається на окупованій території, повідомляє агентство IPN.

У селі Кобасна, де зафіксовано рух вантажівок, розташований великий артилерійський арсенал. Будь-які спроби Об’єднаної контрольної комісії молдовських офіцерів дізнатися, куди, з якою метою та чи з/до цього арсеналу вивозяться боєприпаси, закінчилися провалом.

"Коли не дотримуються угоди, коли є рухи, на зразок цього, ми розуміємо, в якій ситуації перебуваємо, коли говоримо про безпеку країни", – підкреслив Канду.

На думку спікера парламенту, те, що відбувається у Молдові, можна назвати гібридною війною на рівні кібератак і пропаганди. У цьому контексті він нагадав про погрози Росії, пов’язані з постачанням газу й електроенергії для Молдови, України та Грузії.

"Ось чому ми намагаємося знайти разом вирішення. Ми вже намітили деякі рішення на регіональному рівні між Україною, Грузією та Республікою Молдова в галузі нашого співробітництва", – підсумував політик.

Нагадаймо, 22 червня Генеральна асамблея ООН схвалила резолюцію, якою закликала Російську Федерацію вивести війська з території Молдови. Російські військовослужбовці незаконно дислокуються на території так званої "Придністровської Молдавської Республіки". Резолюцію підтримали 64 держави, зокрема Україна, 14 проголосували проти, 83 – утрималися.

Раніше прем’єр-міністр Молдови Павло Філіп повідомив про те, що Кишинів хоче домовитися з Києвом про виведення російських військ з Придністров’я через коридор на території України. У Києві висловили готовність надати коридор для виведення російських військ з території Молдови.

Своєю чергою віце-прем’єр РФ Дмитро Рогозін заявив про те, що Росія не піде на згортання "миротворчої місії" у Придністров’ї.

Придністров’я за підтримки Кремля проголосило незалежність від Молдови у 1990 році. Росія підтримує сепаратистський режим у регіоні, а присутність власних військ називає "миротворчою операцією". Тим часом міжнародне співтовариство визнає Придністров’я частиною Молдови.

На території Придністров’я дислоковані частини 14-ї російської армії. На Стамбульському саміті ОБСЄ 1999 року Росія зобов’язалася вивести свої війська та озброєння з Придністров’я, проте зобов’язання так і не було виконано.

Детальніше про цінність присутності російських військ на території Придністров’я для Москви читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Невивідні" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/golova-parlamentu-moldovi-povidomiv-pro-peremischennya-zboyi-u-tehniki-u-pridnistrov-yi-282334_.html”