Зміна правління клану Кастро на Кубі має кілька головних причин – політолог

25.04.2018


Обрання головою Державної ради Куби Мігеля Діас-Канеля не стало сенсацією, так як зміна правління клану Кастро має кілька головних причин. Про це у своїй статті для DT.UA пише журналіст-міжнародник, політолог Віктор Каспрук. Експерт виділяє три вагомі причини цієї події.

Перша — те, що генералові Раулю Кастро в 2018-му виповниться 87 років, і він вже просто фізично нездатний виконувати у повному обсязі всі обтяжливі обов’язки, які покладалися на нього режимом.

Друга — кубинські політичні еліти у будь-яку ціну прагнуть не допустити кардинальних змін у діючій системі влади, прикриваючи це заявами про її модернізацію та бажання покращити рівень життя народу.

Третя причина — після імітування подібності "кубинської перебудови" та зміни лідера кубинська номенклатурна бюрократія отримає для себе кілька років "перепочинку". А це може відтягнути в часі хвилю народного невдоволення злиденним життям переважної більшості населення та пригальмувати ймовірні народні протести, що визрівають у глибині кубинського суспільства.

Детальніше про нового лідера Куби, ставленика Рауля Кастро — Мігеля Діас-Канеля читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Чи стане закінчення ери Кастро припиненням експериментів над Кубою?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/zmina-pravlinnya-klanu-kastro-na-kubi-maye-kilka-golovnih-prichin-politolog-276247_.html”