Український держбанк прокредитує на мільярд наближених до Кремля олігархів

11.01.2018Державний Укргазбанк надасть кредит в розмірі 910 млн грн (близько $ 33 млн) ПрАТ Прем’єр Палац, яке входить в групу VS Energy наближених до Кремля російських підприємців Олександра Бабакова, Євгенія Гинера і Михайла Воєводіна.


Інформація про надання позики розміщена в системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, повідомляє Ліга.нет.


22 грудня 2017 року акціонери ПрАТ Прем’єр Палац схвалили висновок генерального кредитної угоди з Укргазбанком на 910 млн₴ Іншим рішенням акціонери ПрАТ погодилися надати в заставу за кредитом будівля готелю Прем’єр Палац в Києві площею 27 700 кв м. Згідно з повідомленням, ринкова вартість цієї будівлі становить 979,5 млн₴ Інші умови кредитної угоди в повідомленні не розкриваються.


Видання зазначає, що 62,2% ПрАТ Прем’єр Палац належать кіпрській Pumori Enterprises Investments Ltd, 29,1% — Східно-Європейській готельній компанії (Київ).


Бенефіціарами ПрАТ в українському реєстрі юридичних осіб значаться громадяни Латвії Дідзіс Берзініс і Віліс Дамбініс, а також мешкаюча у Франції громадянка Словаччини Наталія Селіванова і громадянин Німеччини Геннадій Соколов. Це номінальні власники бізнесу.


Зазначені особи також є кінцевими бенефіціарами електрометалургійного підприємства Дніпроспецсталь, яке VS Energy контролює з жовтня 2008 року.


Дамбініс — один із власників компанії VS Energy Inteational NV (Нідерланди), на яку оформлені енергетичні активи VS Energy в Україні. Це вісім енергопостачальних компаній (обленерго).


Раніше він працював директором V.D. Nominees Limited (Маршаллові острова), яка в свою чергу керувала офшорками AED Inteational Ltd і NYX Management Limited. Згідно панамським документам, співвласниками NYX Management є російські бізнесмени Михайло Воєводін і Євген Гінер.


Наталія Селіванова з 2009 по 2014 рік була співвласницею словацької компанії Rokosan s.r.o. разом з Іриною Олександрівною Бабаковою, дочкою Олександра Бабакова.


Сам Бабаков — колишній віце-спікер Держдуми Росії — перебуває під санкціями США і ЄС. У 2014 році він голосував за анексію Криму.


Євген Гінер офіційно володіє в Україні Першим інвестиційним банком (PIN Банк). У Криму йому належить 100% компанії Севенергосбит, яка з 2016 року здійснює поставки електроенергії в Севастополі замість української ПАТ Севастопольенерго (входить в VS Energy). Бабакова, Гінера і Воєводіна немає в українських списках санкцій.


«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/ukra-nskii-derzhbank-prokreditu-na-m-lyard-nablizhenikh-do-kremlya-ol-garkh-v”