Сакварелідзе заявив, що не звинувачував Яценюка у корупції

13.07.2018

Сакварелідзе заявив, що не звинувачував Яценюка у корупції
Сакварелідзе заявив, що не звинувачував Яценюка у корупції

Заступник генерального прокурора, прокурор Одеської області Давід Сакварелідзе спростував інформацію впливової британської газети The Times про нібито свої слова про причетність прем’єр-міністра Арсенія Яценюка до корупційної схеми на десятки мільйонів доларів.

"Я, як прокурор, поки, на етапі слідства, не маю права звинувачувати у корупційній діяльності кого б то не було. Це непрофесійно і неетично. Обвинувачення повинно носити форму, як мінімум, оголошення про підозру. Відповідно, у нашій розмові я не міг назвати ім’я Арсенія Петровича Яценюка як учасника корупційної оборудки на 90 млн", — написав він на своїй сторінці в Facebook.

При цьому він підтвердив, що цифра в 93 млн доларів дійсно значилася в листі журналіста видання.

"Цифра 90 (точніше — 93) мільйонів доларів фігурувала в листі журналіста на моє ім’я, в якому він уточнював, чи вірна ця сума. При цьому, вона фігурувала в якості завданої "шкоди державі". На цей лист я не відповів. Тому про достовірність публікації ви можете судити самі", — уточнив він.

Сакварелідзе також додав, що дійсно розмовляв з журналістом The Times та сказав йому, що в результаті обшуку були вилучені документи, які пов’язані з конкретними рішеннями Кабміну щодо ОПЗ.

"А також додав, що без участі вищих ешелонів влади такого рівня державних підприємств кадрові рішення в Україні зазвичай не приймаються, так само, як рішення про укладення значущих контрактів", — резюмував заступник генпрокурора.

Сакварелідзе також заявив, що розслідування відповідної справи ведеться в прискореному режимі.

"Про його просування ми, звичайно ж, будемо вас оперативно інформувати", — сказав він.

Раніше британська газета The Times опублікувала матеріал, у якому стверджувала, щоГенеральна прокуратура України розслідує можливу причетність прем’єр-міністра Арсенія Яценюка до корупційної схеми з щорічним оборотом у $90 млн, пославшись на слова Сакварелідзе.