Тищенко: «Переслідування міліцією київських активістів – пряме замовлення Кличка»

13.07.2018

Тищенко: «Переслідування міліцією київських активістів – пряме замовлення Кличка»
Тищенко: «Переслідування міліцією київських активістів – пряме замовлення Кличка»

Відомого принциповою боротьбою проти незаконних забудов у Києві активіста Володимира Тищенка, якого міліція оголосила у розшук, кореспондент видання Інформаційний Акцент зустрів у кулуарах Київської міськради під час першого засідання нового скликання.

Відповідаючи на запитання, чи не боїться він, що його можуть затримати, Тищенко наголосив, що правда – на його боці і переховуватися він не збирається. У бліц-інтерв’ю активіст розповів про скандальну забудову на Осокорках і про ймовірні причини порушення справи проти нього.

– Володимире, два роки тому вам вдалося відзняти сенсаційне відео, як працівники «Беркута» знущалися над затриманими активістами біля Адміністрації Президента (відео тут). Режим Януковича подолали, до керівництва держави прийшли переважно політики, які разом із вами боролися зі свавіллям тогочасної влади. Але зараз уже нова влада оголошує вас у розшук. Коли би знали, що так станеться – може, не ризикували би тоді, знімаючи ризиковане відео у стані ворога?

– Звичайно, я не вагаючись зробив би те саме. Тоді ми боролися з режимом Януковича, але чинна влада – це, на жаль, вже інший режим, з яким так само треба вести боротьбу, бо їхні принципи та підходи до роботи – попри гучні гасла на Майдані – майже не змінилися. Часто різні люди мені кажуть, мовляв, ти активно викривав діяльність влади за режиму Януковича, однак тоді на тебе справ не порушували, хоча так само люди перекривали дороги, боролися з незаконними забудовами, а от зараз справи відкривають… Для себе однозначної відповіді, чому так відбувається, я ще не знайшов. Але великої трагедії з того, що мене оголосили в розшук, я не роблю, бо буквально щойно у міськраді я підійшов до заступника начальника Київської міліції з громадської безпеки Коваленка і запитав: «Ну то що – мене в розшук подали?». На що той відповів, мовляв, коли треба, я тебе знайду.

– То, може, їм вже «не треба», а вас не розшукують і все це помилка?

– Ні, не помилка, насправді я дійсно перебуваю у розшуку. Зокрема, через боротьбу із незаконною забудовою на Осокорках. Ідеться про протест громади 19 травня, коли через невиконання міліцією своїх прямих обов’язків кияни були змушені перекрити дорогу. Тоді понад 200 «тітушок» просто лупцювали місцевих мешканців, а міліція бездіяла. У зв’язку з цим ми вимагали у Коваленка вжити заходів для захисту мешканців від бандитів. Він тоді дав наказ одному зі своїх заступників затримати кілька осіб. Цей момент я зняв на камеру і запитував у міліціанта, чому лише кілька, а не усі дві сотні? Я показав онлайн, як вони нібито затримують «тітушок», але в результаті нікого так і не затримали, окрім 6 місцевих мешканців. Тоді люди висунули вимогу відпустити активістів, але нікого не відпустили і громада перекрила дорогу. От, власне, через це проти мене та ще кількох активістів порушили справу.

– Можливо, зараз наша вже нова поліція розшукує і тих дві сотні «тітушок»?

– Переконаний, що «тітушок» ніхто не шукає, бо є «відмазка», мовляв, вони були в балаклавах.

– Коли людину оголошують у розшук – на це має бути причина. Можливо, ви дійсно ухилялися від викликів на допити, у суд тощо?

– Це цікавий момент. Мені ніхто нічого не вручав, на домашню адресу жодних повісток не надходило. Натомість, на сайті МВС, який інформує, що я перебуваю в розшуку, розміщено моє фото, взяте з моєї сторінки на Facebook. Ті так звані оперативники, які брали звідти моє фото, на тій же сторінці могли знайти мій номер мобільного телефону – він є у відкритому доступі. Але ніхто з міліції не дзвонив.

– То для чого це робиться – можливо, вас хочуть залякати? Кому вигідний такий розвиток подій?

– Справа вже порушена, і, за словами місцевих активістів, яких також звинувачують у цій та інших справах, на мене насправді відкрита справа не тільки через перекриття дороги, а ще й за статтею «Хуліганство». Як на мене, такий розвиток подій вигідний міському голові Кличку, оскільки він розуміє, що люди й надалі протестуватимуть проти незаконних забудов, перекриватимуть дороги, самі ліквідовуватимуть незаконні будмайданчики й паркани. На моє переконання, Кличко особисто замовив у міліції усі ці переслідування активістів. Вочевидь, вони хочуть висмикнути активних громадських активістів, аби було менше проблем, бо не йдеться тільки про цю забудову, є десятки інших. Але, гадаю, нікого не залякають, бо ми боронимо закон, захищаємо правду і право київської громади на гідне життя. Якщо нас ізолюють – на наше місце прийдуть десятки інших активістів.

Додамо, що на першому засіданні новообраної Київської міської ради очільник фракції «Свободи», політв’язень Юрій Сиротюк, який два місяці відсидів у СІЗО за події біля парламенту 31 серпня, а нині перебуває під домашнім арештом, оголосив заяву фракції, у якій засудив репресії влади щодо представників політичних партій, учасників російсько-української війни, волонтерів та київських активістів, які власними силами боронять столицю від хаотичної забудови.

Інформаційний Акцент