Гройсман хоче допомогти сепарам сформувати армію в Харкові

12.07.2018

Гройсман хоче допомогти сепарам сформувати армію в Харкові
Гройсман хоче допомогти сепарам сформувати армію в Харкові

Законопроект №2890 “Про муніципальну варту” може бути остаточно проголосований в українському парламенті 10-13 листопада.


Про це свідчить попередній розклад засідань Верховної Ради.

Законопроект №2890 “Про муніципальну варту” раніше був прийнятий в першому читанні 21.05.2015. Був розроблений Асоціацією міст України, а також лобіювався Національним Конгресом місцевого самоврядування.


Президент Асоціації і співголова Нацконгресу – “регіонал” Юрій Вілкул, віце-президент – Геннадій Кернес. Крім цієї Асоціації в Національний Конгрес так само входить і Українська асоціація районних і обласних рад, президент якої, а також співголова Нацконгресу – харківський “регіонал” Сергій Чернов. Найбільш активний публічний лобіст законопроекту – екс-віце-президент Асоціації Володимир Гройсман. Не усі з депутатів, які подавали законопроект до парламенту, знають його текст. Зараз до лобіювання ухвалення законопроекту приєднався і Міністр регіонального розвитку В’ячеслав Негода.

Небезпеки проекту №2890 (на прикладі Харківської області) :

Законопроект №2890 в окремих регіонах створить організаційну основу для нового сплеску сепаратизму:
2890 пропонує, щоб більшість депутатів Харківської міськради могли формувати і контролювати альтернативну місцеву поліцію (ч.1 ст.1; ст.5; ч.2 і ч.3 ст.8; ст.9; п.1 ч.1 ст.15; п.2 ч.2 “Завершальних положень”) кількістю до 1500 “вартових” в Харкові (ч.4 ст.6). Подібне стосуэться і інших міст обласного значення – Ізюму, Купянска, Лозової, Люботина, Первомайського і Чугуєва (ч.1 ст.1). Але більшість влади на місцях в Харківській області зараз знову мають проросійські політичні сили.
В кризовий момент у підконтрольної проросійським політсилам “муніципальної варти” з’явиться вогнепальна зброя. Навіть усупереч тому, що в законопроекті №2890 прописані лише гумові палиці і сльозоточиві пристосування (ст.16). Оскільки основа для сплеску сепаратизму – це організована силова структура під проросійським контролем.
Недостатній запобіжник від сплеску сепаратизму – право РНБО “призупиняти діяльність муніципальної варти” (ч.7 ст.5). Оскільки при такому “призупиненні” ні люди, ні їх структура вмить не зникнуть.
В Харківській області така “муніципальна варта” може бути так само прикриттям для діяльності диверсійних проросійських терористських груп.
Законопроект №2890 дозволяє створити “особисті армії” для обслуговування інтересів місцевих еліт, створити можливість силових зіткнень “муніципальної варти” з місцевими суспільно-політичними активістами і Національною поліцією:
2890 дозволяє “варті” сприяти виконанню підзаконних актів місцевих рад, а також вимагати виконання цих актів від людей (п.7 ч.1 ст.2, п.1 ч.1, ст.15). 2890 дозволяє місцевим радам своїми підзаконними актами збільшувати кількість додаткових завдань, прав і обов’язків “варти” (ч.2 ст.8). Як показує практика, норми підзаконних актів місцевого самоврядування часто суперечать чинному законодавству.

2890 дозволяє затримувати людей за публічні заклики у будь-якій формі до невиконання розпоряджень або вимог “стражника” (п.1 ч.2 “Завершальних положень”). Як вказано вище, вимоги і розпорядження “варти” можуть бути незаконними.

2890 дозволяє “варті” притягати анонімних осіб для “проведення профілактичних і інших заходів” для охорони публічного порядку (ч.2 ст.11). Такі люди не зобов’язані носити спеціальну форму з ім’ям “вартового” на ній (ч.3 ст.18). У самих же “вартових” немає заборони приховувати ім’я на формі.

ВАРІАНТИ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ:
Якщо проводити цю реформу, то в тестовому режимі – в центральних і західних областях України. Для цього можна:
не ухвалювати в парламенті законопроект №2890, а реєструвати новий з відповідними змінами;
відправити на повторне доопрацювання законопроект №2890 в профільний парламентський Комітет, де внести в нього відповідні зміни.

У проблемних регіонах доки можна застосовувати забутий, але діючий Закон “Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону”, згідно з яким подібні силові громадські формування підпорядковані одночасно і самоврядуванню, і центральній владі у вигляді місцевої адміністрації, міліції і прикордонників.

http://www.dvizhuha.info/