«Київавтодор» дав «прокладці» 86 мільйонів на дощову каналізацію біля Лаври із коштовними трубами

16.04.2018

«Київавтодор» дав «прокладці» 86 мільйонів на дощову каналізацію біля Лаври із коштовними трубами
«Київавтодор» дав «прокладці» 86 мільйонів на дощову каналізацію біля Лаври із коштовними трубами

КК «Київавтодор» 11 квітня за результатами тендеру замовила ТОВ «Натеко Енерго Монтаж» реконструкцію дощової каналізації біля Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври за 85,95 млн₴

Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Роботи мають виконати цьогоріч, але фінансування на 2018 рік складає 10 тис₴, а договір діє до кінця 2021 року. Фірма застосовуватиме тунелепрохідницький комплекс Herrehknecht AVN 1200C по 1 715₴/год. Він орендований у прописаного в тому ж будинку ТОВ «Трансальянсгруп» Гіулі Ерадзе, яким керує Святослав Пузняк.

За підсумковою відомістю ресурсів, залізобетонні безнапiрнi труби для мікротунелювання ТС 120.30.5М із діаметром умовного проходу 1 200 мм коштують 22 977₴ за метр (тут і далі тендерні ціни вказано без ПДВ і доставки).

За даними сайту їхнього виробника ТОВ «Комбінат будіндустрії», такі труби за кресленнями ТОВ «Концерн «Київпідземшляхбуд» мають довжину 3 м, металеве з’єднувальне кільце, гумове ущільнююче кільце, компресійну прокладку з ДСП і важать 4 698 кг. Отже, у перерахунку на тони їхня тендерна ціна становить 14 671₴/т. Це майже у десять разів дорожче від залізобетону, з якого зроблені ці труби.

Натомість звичайні залізобетонні безнапiрнi труби ТС 120.30-2 із таким же діаметром умовного проходу 1 200 мм купили вдев’ятеро дешевше – по 2 560₴/м. «Комбінат будіндустрії» продає їх на 19% дорожче – по 3 059₴/м.

Залізобетонні тюбінги облицювання тунелю типу ТК-3 замовили по 6 250₴/куб. м.

Залізобетонні блоки зовнішнього оброблення шахтних стволів купили за такими цінами: Дз/Двн=6,79/6,35м – по 10 373₴/куб. м, Дз/Двн=4,3/4,0м – по 13 591₴/куб. м, Дз/Двн=5,82/5,5м – по 14 211₴/куб. м.

Кабель АПвЭгаПу-15 1х120мм2(г)35 придбали по 312₴/м. У лютому 2017 року його можна було знайти у продажу на ринку в півтора рази дешевше – по 213₴/м.

На заробітну плату піде 9,50 млн₴, тобто 11% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 2,5% – 2,15 млн₴

Ціна угоди на 1,5% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 87,25 млн₴

ТОВ «НТБ Київ» скаржилось в АМКУ на дискримінаційну вимогу щодо залучення конкретного комплексу Herrehknecht AVN 1200C. За словами скаржника, цей дорогий спеціалізований комплекс представлений в Україні в єдиному екземплярі однією фірмою, яка в 2015 році брала участь у тендері «Київавтодору» на капремонт колектора дощової каналізації на проспекті Правди. За даними «ВДЗ», ті торги виграв «Київпідземшляхбуд», а єдиним суперником було ПАТ «Київметробуд».

Скаржник також зазначив, що в разі виключення з тендерної документації умови щодо застосування саме цього комплексу він виконуватиме роботи іншим комплексом. Разом із тим, наразі в нього немає аналогічного комплексу.

На засіданні «Київавтодор» заявив, що проект передбачає будівництво 30% колектора методом мікротунелювання комплексом Herrehknecht AVN 1200C через складні гідрогеологічні умови: на цій ділянці неможливе штучне водозниження та заморожування ґрунтів. Решта може будуватися прохідницьким щитом, штольневим і відкритим методами. Також він наголосив, що техзавдання містить примітку «або еквівалент».

Адмінколегія вирішила, що фірма «НТБ Київ» не довела неможливість залучення до мікротунелювання вказаного комплексу чи аналога, і відмовила в задоволенні скарги.

Власниками «Натеко Енерго Монтаж» є Ольга Біркадзе та Олександр Володимирович Омельченко. За даними системи «YouControl», останній також володіє ТОВ «Строй Енерго Інвест» з жінкою на ім’я Ліа Нешта, ТОВ «Аквасістем Груп» із Володимиром Володимировичем Омельченком, ГО «Справедлива мета» з Тетяною Вальчук, Дмитром Дніпровим і Світланою Дорошкиною. А Біркадзе володіє ТОВ «Бізол» із Гіулі Ерадзе – вищезгаданою засновницею орендодавця комплексу Herrehknecht AVN 1200C.

Єдиним конкурентом було ТОВ «Київспецтунельбуд» Юрія Куяна, екс-директора ТОВ «Управління по будівництву тунелів і підземних споруд спеціального призначення» із числа партнерів «Київпідземшляхбуду». До нього «УБТ І ПССН» керував Гальчук, а зараз її очолює Вараздат Григорян. Фірма вказує в якості власного сайт «Київпідземшляхбуду».

Сам «Київпідземшляхбуд», який має комплекс Herrehknecht AVN 1200C, контролюють екс-нардеп від Партії регіонів Валерій Борисов, очільник передвиборчого штабу Партії регіонів в Києві на виборах 2012 року, та його син Дмитро Борисов. Обидва у 2015 році йшли у Київраду від партії «Єдність» Олександра Олександровича Омельченка.


Джерело статті: “http://antikor.com.ua/articles/232573-kijivavtodor_dav_prokladtsi_86_miljjoniv_na_doshchovu_kanalizatsiju_bilja_lavri_iz_koshtovnimi_truba”