Піонтковський: У Держдепартаменті США п’ють шампанське, як у Держдумі 9 листопада 2016 року! Тіллерсон залишався чужинцем

14.03.2018

Піонтковський: 17 років у російській "нафтянці" ніколи не залишать людину в незаплямованому, білосніжному костюмі, з орденом Дружби

Звільнений із поста держсекретаря США Рекс Тіллерсон залишався чужинцем для співробітників американського зовнішньополітичного відомства. Таку думку висловив російський політолог Андрій Піонтковський у коментарі "Радио Свобода" 13 березня.

"Я знаю зі своїх особистих каналів, що сьогодні в Держдепартаменті США точно так само п’ють шампанське, як у Держдумі 9 листопада 2016 року (тоді президентом США був обраний Дональд Трамп. "ГОРДОН")! Тіллерсон не зміг налагодити відносини зі співробітниками Держдепу, залишався чужинцем, і саме те, що в Держдепартаменті зараз маса вільних вакансій, це якраз насамперед і ставлять йому за провину. Держдепартамент сьогодні зітхнув із полегшенням!" – вважає Піонтковський.

За його словами, в американському зовнішньополітичному відомстві зараз чекають результатів спілкування президента США Дональда Трампа з британським прем’єр-міністром Терезою Мей.

"Після сьогоднішнього звільнення це велика інтрига – чи будуть формулювання президента розходитися з учорашніми формулюваннями Тіллерсона. Мій прогноз – ні", – продовжив політолог.

На його думку, після звільнення Тіллерсона з Держдепу влада США "може зайнятися ним як слід".

"Підозри щодо його причетності як бенефіціара до знаменитої операції із приватизації "Роснефти", до історії з невідомо де і як зниклими 16 або 19 відсотками акцій, залишаються! Я думаю, зараз ним можуть зайнятися впритул, ніби вже поза політичним контекстом і тією посадою, яку він обіймав. Приватною особою Тіллерсоном, у якого є частки в якихось офшорних спільних підприємствах із Росією. 17 років у російській "нафтянці" ніколи не залишать людину в незаплямованому, білосніжному костюмі, з орденом Дружби..." – сказав Піонтковський.

13 березня Трамп повідомив про звільнення Тіллерсона і запропонував на його місце кандидатуру чинного директора Центрального розвідувального управління Майка Помпео. Главою ЦРУ має стати його заступник Джина Гаспел – перша жінка на цій посаді.

Тіллерсон очолював Держдепартамент із лютого 2017 року. За інформацією джерел телеканала CNN, він не підтримував курсу Трампа у зовнішній політиці.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/piontkovskij-u-derzhdepartamenti-ssha-p-jut-shampanske-jak-v-derzhdumi-9-listopada-2016-roku-tillerson-zalishavsja-chuzhintsem-236374.html”