Порошенко не вніс у Раду законопроект про податок на виведений капітал через позицію МВФ – Шимків

14.03.2018

Шимків (праворуч) заявив, що "отримав на горіхи", адже не зміг переконати МВФ погодитися на внесення президентського законопроекту в Раду

Президент України Петро Порошенко відклав внесення у Верховну Раду законопроекту про податок на виведений капітал (ПВК) через позицію міжнародних партнерів, насамперед – Міжнародного валютного фонду (МВФ). Про це заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків написав у Facebook.

"На жаль, через позицію міжнародних партнерів і компаній повинні провести додаткове обговорення та пошук аргументів саме для них", – зазначив Шимків.


https://www.facebook.com/dmitry.shymkiv/posts/10156023746492906

В іншій публікації він уточнив, що аж до зустрічі Порошенка з представниками бізнесу Київ сподівався на внесення законопроекту до парламенту. МВФ у своєму листі висловив стурбованість низкою положень закону, зокрема, тим, що він може вплинути на фіскальну стабільність у країні. Через це зустріч глави держави із підприємцями навіть довелося перенести на кілька днів, повідомив Шимків.

"Напередодні запланованої зустрічі ми отримуємо жорсткого листа від МВФ (цікаво, що серед адресатів раптом з’являються приватні поштові скриньки урядовців, які активно проти запровадження ПВК, але це інша історія)... У результаті обговорення приймається рішення шукати більш широкої підтримки і ретельніше працювати над переконанням МВФ. Отримую на горіхи за те, що не зміг переконати МВФ. Уся команда та автори ідеї дуже засмучені", – розповів заступник глави АП.

"Ми не програли цей бій, а лише вимушені взяти паузу, адже в поточній ситуації роль МВФ у проведенні реформ дуже важлива", – додав Шимків.


https://www.facebook.com/dmitry.shymkiv/posts/10156025685707906

4 жовтня 2017 року Кабінет Міністрів попередньо схвалив проект закону про податок на виведений капітал і подав його на розгляд Національної ради реформ при президентові. Міністерство фінансів публікувало основні тези документа на своєму сайті.

Було запропоновано ввести ПВК замість податку на прибуток.

12 березня на зустрічі з підприємцями Порошенко заявив, що поки не буде подавати його у Верховну Раду.

За словами глави держави, "потрібна чесна дискусія з нашими іноземними партнерами та асоціаціями бізнесу".

На думку Порошенка, оподаткування виведеного капіталу захистить малий та середній бізнес і в кращий бік змінить інвестиційний клімат в Україні.

У Держфіскальній службі попередили, що через можливе введення податку на виведений капітал держбюджет України може втратити 80 млрд₴


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/poroshenko-ne-vnis-u-radu-zakonoproekt-pro-podatok-na-vivedenij-kapital-z-za-pozitsiji-mvf-shimkiv-236277.html”