Трамп заявив про звільнення Тіллерсона з посади держсекретаря США

13.03.2018

Трамп подякував Тіллерсону за службу

Президент США Дональд Трамп заявив про звільнення Рекса Тіллерсона з посади державного секретаря США. Про це 13 березня Трамп повідомив у своєму Twitter.

"Майк Помпео, директор ЦРУ, стане нашим новим держсекретарем. Він зробить фантастичну роботу! Спасибі Рексу Тіллерсону за його службу!" – написав Трамп.


Mike Pompeo, Director of the CIA, will become our new Secretary of State. He will do a fantastic job! Thank you to Rex Tillerson for his service! Gina Haspel will become the new Director of the CIA, and the first woman so chosen. Congratulations to all!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 13 березня 2018 р.

Американський президент додав, що новим директором ЦРУ стане Джина Хаспель – перша жінка на цій посаді.

"Вітаємо всіх!" – додав Трамп.

За даними The Washington Post, Трамп попросив Тіллерсона про відставку минулої п’ятниці, 9 березня. Тіллерсон перервав свою поїздку до Африки 12 березня, щоб повернутися до Вашингтона.

У листопаді 2017 року The New York Times писало, що в адміністрації президента США розмірковують над тим, щоб звільнити Тіллерсона, а на його місце призначити Помпео. Видання зауважувало, що останнім часом Трамп і Тіллерсон розходилися в поглядах на цілу низку питань, серед яких ядерна угода з Іраном, конфронтація з Північною Кореєю і напруга між арабськими союзниками.

У липні 2017 року телеканал CNN, посилаючись на два анонімні джерела, повідомляв, що Тіллерсон задумався про відставку через розчарування в адміністрації президента Дональда Трампа. Тоді держсекретар спростував цю інформацію.

У серпні джерела The Washington Post повідомили, що він навряд чи втримається на своїй посаді до січня 2018 року.

Тіллерсон очолив Держдеп у лютому 2017 року.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/tramp-zayaviv-pro-zvlnennya-tllersona-z-posadi-derzhsekretarya-ssha-236222.html”